PIOTR MACHALICA - MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI | Scena na Piętrze | 20.11.20 NOWA DATA KONCERTU

Scena na Piętrze Masztalarska 8

20.11.20
Scena na Piętrze / Poznań
godzina 20:00
Bilety:
60 zł (przedsprzedaż)
70 zł (w dniu koncertu) 
Bilety dostępne są online oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza. 

 
PIOTR MACHALICA - MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI 


Mistrzowska interpretacja, humor, swada, lekkość, inteligencja. Wspaniałe wykonanie i oryginalne, znakomite aranżacje. 
 
„Mój ulubiony Młynarski” to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. W 2017 roku powstał jednak pierwszy koncert Piotra Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. 
 
Z programu tego koncertu, na prośbę publiczności, powstała płyta „Mój ulubiony Młynarski”, która ukazała się jesienią 2019 roku nakładem Sony Music Polska i została nominowana do Fryderyka.
 
Po ponad stu koncertach zagranych w Polsce, jak również za granicą (Szwajcaria, Ukraina), artyści planowali przygotowanie drugiej części koncertu. Rok 2020 przyniósł jednak wiele niespodziewanych wydarzeń i gdy po kilku miesiącach Piotr Machalica wraz z muzykami: Michałem Walczakiem, Krzysztofem Niedźwieckim i Cyprianem Baszyńskim pojawił się na scenie Teatru Atelier w Sopocie, zagrał koncert łączący utwory z płyty „Mój ulubiony Młynarski” (m.in.„Tango Desperado”, „Moje ulubione drzewo”, „Dobranoc panu, panie Bzowski”, „Idź swoją drogą” czy „Testament”) oraz zupełnie nowe propozycje, których dotychczas w jego repertuarze nie było. Do programu włączył m.in. „Balladę o późnej starości Don Kichota” czy słynną „Szajbę”, w nowych, znakomitych aranżacjach.
 
Piotrowi Machalicy towarzyszy zespół Taj MahaLisa Trio w składzie: 
Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje 
Krzysztof Niedźwiecki - gitara, stopa 
Cyprian Baszyński - trąbka, flugelhorn, instrumenty perkusyjne

*** Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Scenie na Piętrze znajdziecie na stronie: www.estrada.poznan.pl