Sunrise Sunset

Pawilon - Nowa Gazownia Ewangelicka 1

SUNRISE SUNSET (polska premiera)
 
Sunrise Sunset bazuje na strzępkach materiałów archiwalnych, krążących wokół życia i twórczości amerykańskiego tancerza i choreografa Freda Herko. Członek Judson Dance Theater i bywalec Fabryki Andy’ego Warhola, zasłynął z tego, że zakończył swoje życie ekstrawaganckim skokiem przez okno mieszkania w Greenwich Village w Nowym Jorku. Sunrise Sunset na nowo spogląda na niepełne archiwum Herko i jawi się jako impresjonistyczny portret jego życia, twórczości, relacji i współpracy. Rysuje spekulatywny horyzont, na którym różne materiały archiwalne są ożywione, poszerzone i ponownie wyobrażone. Sunrise Sunset rozciąga się pomiędzy wschodem a zachodem słońca – ciągiem promieniującego blasku.
 
Sunrise Sunset
Choreografia: Przemek Kamiński 
Performans: Martin Hansen, Przemek Kamiński 
Współpraca dramaturgiczna: Tom Engels
Scenografia: Christopher Füllemann 
Światła: Jacqueline Sobiszewski 
Dźwięk: HAUT 
Kostiumy: Sarah Effenberger / FOMME
Video: Imogen Heath
Głos: Melanie Jame Wolf
Technika: Hanna Kritten Tangsoo 
Koordynacja produkcji: Ben Mohai 
Produkcja: Przemek Kamiński. 
Koprodukcja: HAU Hebbel am Ufer, Korporacja Teatralna, Pawilon. 
 
Zrealizowano ze środków Berlińskiego Senate Department for Culture and Europe. Wsparcie: Tanzfabrik Berlin, TATWERK | Performative Forschung.
Wydarzenie współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach grantu Nowe drogi teatru - cykl prezentacji działań performatywnych z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i tańca (edycja 2020) #poznanwspiera.