Poznań Katharsis Festival 2020 Orkiestra Czasów Zarazy

Sala Wielka CK Zamek Święty Marcin 80/82

W XVIII wieku też nie było lekko. Przez Rzeczpospolitą przewalały się armie walczące w Wojnie Północnej, a do tego dżuma. Nic dziwnego, że ludzie uciekali przed strapieniami w muzykę. Zwłaszcza że muzyka polska była wtedy szalenie popularna, a styl polski był powszechnie uważany za jeden z czterech głównych stylów w muzyce europejskiej (!). Ogniste tańce polskie, dostojne polonezy, a w przerwach od tańca niewiarygodne, fantazyjne improwizacje skrzypków i dudziarzy - to właśnie zapamiętał z podróży po Polsce Jerzy Fryderyk Telemann. Zatrzymując się na dworach, w karczmach i gospodach słynny kompozytor zapisywał zasłyszane podczas potańcówek motywy i melodie w swoim zeszycie, a później wykorzystywał je w swojej twórczości. Dzięki zakorzenieniu w muzyce tradycyjnej i głębokiej znajomości barokowej muzyki dworskiej muzycy Orkiestry Czasów Zarazy tchną życie w nuty zapisane ręką Telemanna podczas trzeciej edycji Poznań Katharsis Festival.
 
Orkiestra Czasów Zarazy:
Paweł Iwaszkiewicz - dudy, fujarka, flet prosty
Olena Yeremenko - skrzypce, nyckelharpa
Witek Broda - skrzypce ludowe
Piotr Wawreniuk - puzon
Tomasza Frycz - wiolonczela
Mirosław Feldgebel - regał
 
Orkiestra Czasów Zarazy na Spotify: https://open.spotify.com/artist/29a8UKRB3uvJ8s79prCLYL?si=St1CwsKoRI6VbXgta0Twpw&utm_source=copy-link
 
Ze względu na czerwoną strefę liczba miejsc ograniczona do 25%. Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa maseczką. Z powodu warunków sanitarnych, jak również z myślą o wszystkich pozostających w kwarantannach i samoizolacjach, równolegle do możliwości udziału w koncercie na żywo zapewnimy videostreaming online.